18 RK Dol TKI Hrastnik 0 0 0 0 -1

Celje tudi iz Dobove odšlo neporaženo

MRD Dobova : RK Celje PL
    24 (11): 32 (17)

Praznični petek smo v dobovski dvorani zabeležili v rokometnem duhu. Tokrat smo na parketu dobovske trdnjave gostili slovenske državne prvake RK Celje PL. Dobovska izbrana vrsta je zaradi poškod dodbra zdesetkana, saj so manjkali Dorian Markušić, Teo Jezernik, Boris Jazbec in že dlje časa poškodovana Lucian Bura in Mark Kovacs. Priložnost so tako dobili dobovski mladinci. Izmed slednjih je tekmo, na desnem krilu,  začel Jan Mladković. Domačo tekmo smo začeli v napadu in prvi gol zabeležili iz najstrožje kazni, ko je zadel Luka Florjančič. Gostje so hitro prevzeli vajeti v svoje roke in v 8. minuti že vodili z rezultatom 3:5. Žal so fantje storili preveč napak, ki so jih pivovarji izkoristili in njihova prednost se je le še večala. V 24. minuti je bila prednost že +7, 8:15. Fantom je nato le malce uspelo pospešiti ritem in minimalno zmanjšati svoj zaostanek in zaključiti polčas z rezultatom, 11:17.

V drugem polčasu, je v vratih, Gerčarja zamenjal Leben in takoj branil. Dobovčani so na to na drugi strani zadeli in tekma se je ponovno začela. Nato pa kot bi gledali ponovitev prvega polčasa. Na domači strani je bilo preveč napak, gostje pa so preveč izkušena ekipa da jih ne bi izkoristila. V 40. minuti je na igrišče namesto kapetana, kot organizator igre, vstopil še en mladinec, črnogorec Bogdan Mijušković, ki je prikazal izjemno predstavo.  Žal je Celjski vlak odpeljal na 10 golov razlike in v 52. minuti je bil rezultat že 20:30. Fantom je zaostanek do konca tekme uspelo nekoliko zmanjšati, vendar je na koncu vseeno slavilo favorizirano Celje, 24:32.

Marko Sintič, MRD Dobova: "danes smo odigrali tekmo proti favoriziranemu Celju. Še vedno je opazna razlika v kvaliteti, kljub temu pa bi pohvalil svoje fante za izjemno borbo do zadnje sekunde. Pohvalil bi rad tudi naše navijače in se jim zahvalil za navijanje skozi celotno tekmo. Žal smo ostali poraženi, želeli smo si ostati v stiku s Celjani do konca, vendar se ni izšlo. Sedaj moramo to odmisliti in trenirati naprej, saj nas naslednji vikend čaka težki obračun proti ekipi Jeruzalema. Toliko bolj ker igramo na njihovih domačih tleh, vendar še vedno ciljamo na zmago in si želimo domov prinesti novi dve točki.

Kristjan Horžen, RK Celje PL: "nocoj smo pričakovali težko ekipo Dobove, ki iz tekme v tekmo raste in prikazuje dobre rezultate. Borili smo se, saj smo vedeli da vsak klub proti nam prikaže 150% in če nismo maksimalni, se hitro izkoristijo naše napake. Tekmo smo začeli dobro in stopnjevali ter dobro začeli tudi v drugem polčasu, zadnjih petnajst minut pa smo malce popustili. Priložnost so dobili tudi ostali igralci, ki imajo drugače nekoliko manjšo minutažo, vendar pa menim da smo kljub temu zasluženo zmagali."

MRD Dobova: Gerčar, Bradeško 1, Dular, Gerjovič, Leben, Kovačec, Ferenčak, Humek, Mladkovič 3, Lončar 2, Krnc 3, Kozolić 1, Kunst 3, Sintič5(3), Mijušković 3, Florjančič 3(1)

Trener: Benjamin Teraš